All staff

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
William Winston AgaceGruppeleder, ProfessorDTU Sundhedsteknologi35 88 68 99wiag@dtu.dk
Rasmus Agerholm-NielsenPostdocDTU Sundhedsteknologirasage@dtu.dk
Axel AhrensAkademisk medarbejderDTU Sundhedsteknologiaahr@dtu.dk
Fatemeh AjalloueianLektorDTU Sundhedsteknologifaaj@dtu.dk
Scott Charles AkerErhvervs-ph.d.DTU Sundhedsteknologiscak@dtu.dk
Imtisal AkhtarPostdocDTU Sundhedsteknologiimtak@dtu.dk
Mohammed M. AlbannayPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologimohalb@dtu.dk
Morteza AlehosseiniPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologimortea@dtu.dk
Rosa Lundbye AllesøeVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologirosal@dtu.dk
Jasmin Sommer AlsholmLaborantDTU Sundhedsteknologijasoal@dtu.dk
Mostafa Amin NajiPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologi45 25 39 15mamna@dtu.dk
Klara Marie AndersenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologikmand@dtu.dk
Claus E. AndersenSektionslederDTU Sundhedsteknologi46 77 49 12clan@dtu.dk
Peter E. AndersenGruppeleder, SeniorforskerDTU Sundhedsteknologi46 77 45 55peta@dtu.dk
Christina AndersenKvalitetschefDTU Sundhedsteknologi35 88 62 79chran@dtu.dk
Christina Maj Hagberg AndersenLaborantDTU Sundhedsteknologi46 77 53 81chag@dtu.dk
Eva Helena AndersenJournalistDTU Sundhedsteknologi45 25 39 71ehand@dtu.dk
Henrik AndersenDyrepasserDTU Sundhedsteknologihenae@dtu.dk
Lina Frida Möller AnderssonPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologilifan@dtu.dk
Lars Ole AndresenChefkonsulentDTU Sundhedsteknologi40 99 84 30laoa@dtu.dk
René AndresenForskningsteknikerDTU Sundhedsteknologirenan@dtu.dk
Thomas Lars AndresenProfessorDTU Sundhedsteknologi25 37 44 86tlan@dtu.dk
Christina AnkjærgaardForskerDTU Sundhedsteknologi46 77 46 27cank@dtu.dk
Heidi Appelby HansenLaborantDTU Sundhedsteknologi46 77 53 00heapp@dtu.dk
Jan Henrik Ardenkjær-LarsenKonstitueret Institutdirektør, ProfessorDTU Sundhedsteknologi45 25 39 18jhar@dtu.dk
Matteo ArnaudiStudentermedhjælperDTU Sundhedsteknologimatarn@dtu.dk
Heidi ArpsDyrepasserDTU Sundhedsteknologiheiar@dtu.dk
Nakkiran ArulmozhiPostdocDTU Sundhedsteknologinakar@dtu.dk
Jon AshleyAdjunktDTU Sundhedsteknologijash@dtu.dk
Ellen Vallentin AsmusGrafisk illustratorDTU Sundhedsteknologi45 25 57 86evch@dtu.dk
Lærke Boye AstrupSpecialkonsulentDTU Sundhedsteknologi93 51 08 51lboast@dtu.dk
Mélanie AudoinPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologimelaud@dtu.dk
Anton A. A. AutzenGruppeleder, ForskerDTU Sundhedsteknologi60 24 95 74aaas@dtu.dk
Amalie AvnborgMolekylærbiolog, AC-TAPDTU Sundhedsteknologi23 31 00 61amav@dtu.dk
Florine Lena BachmannPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologi45 25 39 66flbach@dtu.dk
Maria Virginia BaglioniPostdocDTU Sundhedsteknologimviba@dtu.dk
Mark BaileyUdviklingsingeniørDTU Sundhedsteknologi46 77 49 81mbai@dtu.dk
Martin BakPostdocDTU Sundhedsteknologi45 25 81 34marba@dtu.dk
Jakob Eyvind BardramSektionsleder, ProfessorDTU Sundhedsteknologi45 25 53 11jakba@dtu.dk
Nanna Møller BarnkobPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologinanba@dtu.dk
Carolina Barra QuagliaAdjunktDTU Sundhedsteknologi45 25 24 77carolet@dtu.dk
Yogesh BasavarajuPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologiyogbas@dtu.dk
Vasileios BekiarisGruppeleder, LektorDTU Sundhedsteknologi35 88 68 28vasbek@dtu.dk
Amalie Kai BentzenPostdocDTU Sundhedsteknologi35 88 66 54akben@dtu.dk
Rolf Henrik BergProfessor, Head of Division, Business OperationDTU Sundhedsteknologi45 25 81 06robe@dtu.dk
Kirstine Berg-SørensenGruppeleder, LektorDTU Sundhedsteknologi22 27 58 68kibs@dtu.dk
Sanne Schou BergerAssay udvikler, ph.d.DTU Sundhedsteknologi93 51 89 97sasbe@dtu.dk
Tsinat BerhaneVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologitsibe@dtu.dk
Neslihan BicenLaborantDTU Sundhedsteknologinesli@dtu.dk
Nanna Elmstedt BildGrafisk design og kommunikationDTU Sundhedsteknologi45 25 63 98nbil@dtu.dk
Jonas Birkelund NilssonStudentermedhjælperDTU Sundhedsteknologis163724@student.dtu.dk
Shahana BishnoiPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologishabis@dtu.dk
Unnur Jóna BjörgvinsdóttirVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologiujbj@dtu.dk
Antonia Celinah Majlund BjørstorpSpecialkonsulent, studiesekretær/PA for UddannelseschefDTU Sundhedsteknologi45 25 81 04acmb@dtu.dk
Peter BodinSpecialkonsulentDTU Sundhedsteknologipbodin@dtu.dk
Linda BohnLaborantDTU Sundhedsteknologi46 77 42 28lindb@dtu.dk
Anja BoisenSektionsleder, ProfessorDTU Sundhedsteknologi45 25 57 27aboi@dtu.dk
Annie BorchPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologiannbor@dtu.dk
Anja Lykke BorrePh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologianlyk@dtu.dk
Trine BorreLaborantDTU Sundhedsteknologitrinbo@dtu.dk
Neil Jean BorthwickPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologinjbo@dtu.dk
Jaco BothaPostdocDTU Sundhedsteknologi61 65 70 04jabot@dtu.dk
Idamarie Palsbom Brandt-ClausenDyrepasserelevDTU Sundhedsteknologiipabr@dtu.dk
Kamilla Ankær BrejndalVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologikanbr@dtu.dk
Andreas Brink-KjærPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologiandbri@dtu.dk
Caroline Anna BrorssonPostdocDTU Sundhedsteknologi45 25 24 77canbr@dtu.dk
Søren BrunakProfessorDTU Sundhedsteknologi45 25 26 40sobr@dtu.dk
Anja BrusPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologianjbr@dtu.dk
Jonas BruunSpecialkonsulentDTU Sundhedsteknologijobru@dtu.dk
Linda Maria BruunForskerDTU Sundhedsteknologi26 49 68 95linbr@dtu.dk
Bence BuromStudentermedhjælperDTU Sundhedsteknologibenbu@dtu.dk
Fang CaoPostdocDTU Sundhedsteknologifancao@dtu.dk
Andrea CapozziPostdocDTU Sundhedsteknologiandcapo@dtu.dk
Philip H. Ronøe CarlsenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologiphrc@dtu.dk
Chiara CasolaniPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologichiarac@dtu.dk
Oscar CañetePostdocDTU Sundhedsteknologicanete@dtu.dk
Stefano CerriPostdocDTU Sundhedsteknologistce@dtu.dk
Tien-Jen ChangPostdocDTU Sundhedsteknologitiech@dtu.dk
Jiantao ChenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologijiach@dtu.dk
Sergey ChernyyAdjunktDTU Sundhedsteknologi45 25 81 63sech@dtu.dk
Kseniya ChetverikovaPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologi45 25 39 02ksepar@dtu.dk
Ditte Bentsen ChristensenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologidbench@dtu.dk
Esben ChristensenPostdocDTU Sundhedsteknologi45 25 81 38eschr@dtu.dk
Jeppe Brage ChristensenVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologi46 77 49 64jepb@dtu.dk
Line Wulff ChristensenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologiliwuch@dtu.dk
Lise ChristensenLaborantDTU Sundhedsteknologi35 88 63 13Lisch@dtu.dk
Sannie Holmquist ChristensenSekretariatschefDTU Sundhedsteknologi45 25 57 93sahc@dtu.dk
Alexander John ChristoffersenVidenskabelig assistentDTU Sundhedsteknologialjohn@dtu.dk
Elizabeth Serrano ChávezPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologieser@dtu.dk
Gael Clergeaud VeigaForskerDTU Sundhedsteknologi45 25 81 35gaecle@dtu.dk
Anna CollianderPostdocDTU Sundhedsteknologiancol@dtu.dk
Julio Alvin Vacacela CordovaPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologijuva@dtu.dk
Xingli CunPostdocDTU Sundhedsteknologixincu@dtu.dk
Marlene Danner DalgaardSeniorforsker, teamlederDTU Sundhedsteknologi23 49 30 32marld@dtu.dk
Frederik DamsgaardStudentermedhjælperDTU Sundhedsteknologifredam@dtu.dk
Dorte Rubæk DanielsenPh.d.-studerendeDTU Fysikdodan@dtu.dk
Maja DanielsenDTU Sundhedsteknologi35 88 75 76mdan@dtu.dk
Mia DanielsenPh.d.-studerendeDTU Sundhedsteknologi26 21 27 11midan@dtu.dk
Torsten DauSektionsleder, ProfessorDTU Sundhedsteknologi45 25 39 77tdau@dtu.dk
Federico De MasiSeniorforskerDTU Sundhedsteknologi45 25 24 77fdma@dtu.dk